Zajištění voleb do Evropského parlamentu pro voliče hospitalizované v Nemocnici Hořovice

22. 4. 2014

Vážení pacienti,
ve dnech 23. a 24. května 2014 se konají volby do Evropského parlamentu. Nemocnice Hořovice bude v uvedených dnech zajišťovat řádný průběh voleb pro voliče, kteří z důvodu hospitalizace nemohou realizovat své volební právo v místě trvalého bydliště. Každý volič před hlasováním musí prokázat svoji totožnost a státní občanství České republiky, a to platným občanským průkazem. Jsou dva způsoby, jak pacient může odevzdat svůj hlas: za prvé prostřednictvím voličského průkazu, který si volič sám obstará. Pokud si občan požádá o vydání voličského průkazu, žádá pouze svůj úřad dle trvalého pobytu. Voličský průkaz buď převezme osobně, zmocní blízkou osobu k převzetí nebo úřad pošle poštou na jakoukoliv adresu, kterou si občan určí. S tímto voličským průkazem může volit kdekoliv v ČR, tzn. i doma v místě trvalého pobytu.
Druhým způsobem je zápis na zvláštní seznam voličů, který si vede obecní úřad. Zápis bude uskutečněn vyplněním formuláře, který vám na požádání předají sestřičky na oddělení. Formulář je možné vyplnit do pátku 2. května do 12:00 hod., pak bude kompletní zvláštní seznam voličů předán obecnímu úřadu. Rádi bychom upozornili na to, že pokud je pacient zapsán na zvláštní seznam voličů, automaticky je vyškrtnut ze stálého seznamu voličů v místě bydliště. Volič může být zapsán pouze v jednom z nich. Z toho vyplývá, že jediné místo, kde bude moci pacient odevzdat hlas po zápisu na zvláštní seznam, bude naše nemocniční zařízení. Pacienti si tedy musejí sami zvážit možné riziko předčasného propuštění. Možnost odvolit bude prostřednictví přenosné volební schránky, s kterou volební komise bude obcházet jednotlivá oddělení.