Žáci hostomické základní školy se skládali na dětské pacienty

4. 4. 2017

Minulé pondělí dětské oddělení navštívila nezvyklá delegace. Tvořili ji žáci nejvyššího ročníku Základní školy v Hostomicích, kteří přijeli v doprovodu Ing. Eduarda Polácha, ředitele školy a také Mgr. Šárky Syrové, své učitelky a přivezli s sebou kromě širokých úsměvů a dobré nálady i částku téměř šest a půl tisíce, kterou se se svými spolužáky rozhodli našemu dětskému oddělení věnovat.

Dětem za jejich zájem a pomoc poděkovala MUDr. Mahulena Mojžíšová, primářka dětského oddělení, která je společně se svými kolegy na oddělení přivítala a následně také provedla. „Jsme dětem za jejich dar opravdu vděční. Je hezké, že na nás a naše malé pacienty myslí,“ svěřila doktorka Mojžíšová. „Za vybrané peníze máme v úmyslu zakoupit transportní postýlku pro novorozence a malé kojence na naše lůžkové oddělení. K daru žáků hostomické školy se budeme hrdě hlásit a budeme se těšit na další možnou spolupráci,“ dodala primářka.

Tato akce základní školy v Hostomicích rozhodně není ojedinělou. Její žáci si každoročně zvolí nějaký projekt či pomáhající organizaci a napříč celou školou se pak finančně skládají. Vybraný obnos tak v minulých letech putoval například Speciální mateřské škole a dětskému domovu v Berouně, Azylovému domu v Lochovicích nebo útulku pro psy.

Dětem, jejich učitelům i vedení školy tak moc děkujeme za přízeň a držíme palce do dalších dobrých projektů.