Zachraňte medvěda, aneb první pomoc pro nejmenší v mateřské školce Zdice

17. 5. 2017

Že se hořovická nemocnice zabývá z velké části prevencí a vzděláváním veřejnosti není žádnou novinkou. Kurzy první pomoci jsou pak „parketou“ zejména zdravotníků oddělení anesteziologicko - resuscitačního, kteří neučí zdaleka jen dospělé, jak se zachovat v případech, kdy je potřeba poskytnout první pomoc.

Další z řady akcí se uskutečnila v mateřské školce Zdice pod vedením Petra Kotvy a Markéty Mulačové, zdravotníků z oddělení ARO. Kluci a holčičky se proměnili v malé doktory a doktorky a zachraňovali nejprve plyšového medvěda a následně i sami sebe. „Děti jsme učili, jak zastavit krvácení, zafixovat zlomeninu, ale třeba i to, jak správně resuscitovat,“ řekli ke své návštěvě ve školce zdravotníci. „Samotné nás překvapilo, jak byly děti šikovné a jak jim základy první pomoci šly. Strach překonaly díky plyšovému pacientovi a poté se snažily zachránit i člověka. Jsme přesvědčeni, že základy první pomoci by se měly učit už předškolní děti, zásady si tak daleko lépe vštípí. Spokojenost z návštěvy byla oboustranná a tak jsme zde určitě nebyli naposledy,“ dodávají svorně oba lektoři.