Volební úspěch zaměstnanců Nemocnice Hořovice

17. 10. 2014

V novém zastupitelstvu Hořovic bude nemocniční kolektiv nepřímo „zastoupen“ hned dvěma zaměstnanci: jednak vedoucí sestrou transfuzního oddělení Janou Šrámkovou, známou matadorkou komunální politiky v Hořovicích, a nově i mladým lékařem zubního oddělení MUDr. Antonínem Spalem. Oba kandidovali na listině Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, které v Hořovicích obdrželo nejvíce hlasů. Zvlášť výrazný je volební úspěch Jany Šrámkovy, která se 679 hlasy získala nejvíc hlasů ze všech kandidátů.

Paní Šrámkovou v roli vedoucí sestry transfuzní stanice znají tisíce dárců krve nejen z Hořovic, ale i z celého Berounska. Řadu let je „duší“ tohoto oddělení, které se může pyšnit nejvyšším počtem dárců – 11 tisíc – v celém Středočeském kraji. Podílí se řadu let na organizování společenského života v Hořovicích. Všem příkladem jde i v situacích, při kterých by to málokdo očekával. Například před dvěma měsíci paní Šrámková doslova šokovala řadu svých spolupracovníků i vedení nemocnice. Úplnou náhodou totiž vyšlo najevo, že jako dárkyně krve má na svém kontě rovných sto odběrů krve.
V pondělí 13. října 2014, tj. den po vyhlášení volebních výsledků, paní Šrámková pracovala stejně jako každý jiný den na svém pracovišti. Po ukončení odběrů krve na transfuzní stanici ji navštívili zástupci vedení hořovické nemocnice, tj. náměstek ředitele Tomáš Petsinis a hlavní sestra Blanka Červenková, kteří jí jménem zaměstnaneckého kolektivu a majitele nemocnice Ing. Sotiriose Zavalianise pogratulovali k volebnímu úspěchu a předali jí květiny. Popřáli ji také zdraví a houževnost při plnění nových úkolů. Zároveň vyjádřili přání, aby oba „zástupci“ hořovické nemocnice pomohli v novém zastupitelstvu zlepšit vztahy mezi nemocnicí a novým vedením Hořovic – zejména řešení palčivého problému, jakým je řešení parkování pacientů u nemocnice.