Transfuzní stanice připravuje již třetí valentýnskou akci „Miluješ? Daruj krev“!

8. 2. 2017

V době, kdy řada nemocnic hlásí akutní nedostatek krve, hořovická transfúzní stanice vyhlásila na úterý 14. února již pravidelnou valentýnskou akci „Miluješ? Daruj krev“! Připojit se k ní může každý, ať už zamilovaný nebo ne. Každý dárce se v ten den může po odběru těšit na sladkou odměnu ve tvaru srdíčka.

Mezi očekávanými účastníky této akce jsou například zástupci Mikroregionu Hořovicko, kteří se na transfuzní stanici chystají od 6 do 8 hod. K výraznému zlepšení situace s odběry v době chřipkové epidemie velice výrazně přispěli v minulých dnech studenti berounské Střední zdravotnické školy, studenti a pedagogové Gymnázia J. Barranda jakož i samotní zaměstnanci Nemocnice Hořovice. Příkladem šla svým 107. odběrem samotná Jana Šrámková, vedoucí sestra hořovické transfúzky.

Mezi pravidelnými mladými dárci hořovického transfuzního oddělení patří plnoletí studenti Gymnázia J. Barranda z Berouna. Z jejich strany se jednalo o již 22. společný odběr. „Této akce se zúčastnilo celkem 21 současných a bývalých studentů Gymnázia. Můžeme se tedy chlubit celkem téměř dvěma hektolitry darované krve. A v současné chřipkové vlně byl tento odběr obzvlášť důležitý,“ konstatuje Mgr. Marie Štěpničková, profesorka berounského Gymnázia, která je zároveň garantkou projektu Daruj krev, daruješ život.

Paní Štěpničkova vysvětluje, že projekt Daruj krev, daruješ život, představuje tradiční akci v hořovické transfuzní stanici, které se již osmou sezonu až třikrát do roka zúčastňují studenti 3. a 4. ročníků. „Naše díky patří všem studentům, kteří se k dobrovolným dárcům připojí, vydrží a přivedou do řad dárců své rodinné příslušníky, kamarády a přátele,“ dodává berounská pedagožka.

Ze 4.A třídy se zúčastnily studentky Barbora Králová, Tereza Šenfluková a Andrea Žáčková se sestrou Veronikou.

Ze 4.B se zúčastnili studentky a studenti Markéta Veselá, Aneta Karamarinovová, Martin Buchbauer, Nela Tesařová, Adéla Vrabcová a Lenka Klierová, která s sebou přivedla mamku Martinu a tetu Kateřinu Kováčovou a ještě kamarádku Veroniku Kůrkovou. Lenka Klierová se již na podzim stala registrovanou dárkyní kostní dřeně.

Z oktávy se zúčastnila studentka Josefína Pondělíčková.

Ze 3.A se zúčastnily studentky Kateřina Mazánková a Lenka Matyášová. Katka se současně s odběrem stala registrovanou dárkyní kostní dřeně.

Septimu reprezentovala Marie Hejnarová.

Přidali se i bývalí studenti a kamarádi: Vendula Hejnarová, Jakub Jonáš a Josef Krubner.