Seminář léčby bolesti

15. 5. 2016

V úterý 10. května se v odpoledních hodinách uskutečnil v prostorách nemocnice Hořovice klinický seminář Léčby bolesti. Jeho garantem byla MUDr. Mahulena Mojžíšová, primářka dětského oddělení. Na akci se dostavilo přes 100 posluchačů, a to jak lékaři, tak nelékařský zdravotnický personál, nejen z hořovické nemocnice.

Seminář zahrnoval tři přednášky předních odborníků v oblasti léčby bolesti. První vystoupila MUDr. Lenka Kasanická se svou prezentací na téma „Léčba akutní bolesti u dospělých“; na ní navázal MUDr. Vladimír Mixa, s přednáškou o „Anestézii u dětského pacienta“, ve které se zabýval problematikou uspávání dětí a množství používaných látek, tak aby dítě nic nebolelo, a zároveň nebylo předávkované. Na závěr semináře vystoupil MUDr. Michal Průša, ředitel hořovické nemocnice, s přednáškou „Léčba chronické bolesti“, kde přes samotný průřez historií objevení a podávání opiátových látek, pohovořil o lidech, jež trpí chronickou, permanentní bolestí a přednesl, jak by se tito pacienti měli léčit a co by jim mělo být podáváno a v jakém množství za tišící prostředky, tak aby jejich bolest stala co nejsnesitelnější.