Rekordní účast neonatologů v hořovické konferenci novorozeneckých kazuistik

9. 4. 2017

Rekordní účast bezmála dvě stě padesáti odborníků z oblasti neonatologie zaznamenala Nemocnice Hořovice při uspořádání druhých dnů Novorozeneckých kazuistik, a to rovnou na celorepublikové úrovni. Dny novorozeneckých kazuistik se uskutečnily 6. – 7. dubna na zámku Zbiroh.

Při zahájení konference účastníky pozdravili a přáli jim plodné výsledky MUDr. Milena Dokoupilová, primářka hořovického neonatologického oddělení a hlavní organizátorka této průkopnické akce, MUDr. Martin Sklenář ze strany vedení NH Hospital a.s. a také MUDr. Martin Čihař, člen výboru České neonatologické společnosti.

„Neonatologické problematice se v České republice věnuje poměrně málo konferencí. Jsem proto velmi ráda, že se našemu neonatologickému oddělení podruhé podařilo organizovat tak úspěšnou akci, kde si přes dvě stovky odborníků ze všech koutů republiky vyměnilo cenné informace a své zkušenosti“, konstatuje MUDr. Milena Dokoupilová. „Naše konference byla určena pro lékařský a nelékařský zdravotnický personál novorozeneckých oddělení. Musím říct, že naše iniciativa se setkala s nebývalým zájmem. Museli jsme se hodně snažit, abychom zajistili ubytování pro tolik hostů, jejichž přítomnost zdaleka přesahuje ubytovací kapacity Hořovicka. Prezentace novorozeneckých kazuistik byly, doufám, zajímavé a přínosné pro naše auditorium a zase za rok se budeme těšit na další odborná sdělení,“ uvádí hořovická primářka.

Oba dny konference se nesly ve znamení společné práce a výměny zkušeností nejen v rámci oficiálního programu, ale i při soukromých diskuzích všech účastníků. Spokojenost nad průběhem druhé konference novorozeneckých kazuistik vyjádřil také majitel hořovické nemocnice Ing. Sotirios Zavalianis

Ocenění za celou akci pak patří nejen vedení Nemocnice Hořovice, které uskutečnění tohoto unikátního setkání umožnilo a finančně z větší části zajistilo, ale i partnerům konference a především organizátorům obou dnů pod vedením primářky Mileny Dokoupilové. Toto setkání neonatologů představuje pro hořovickou nemocnici druhou velkou akci v průběhu několika dnů. Přesně před týdnem, na stejném místě, Nemocnice Hořovice hostila konferenci III. IBD pracovní dny, tedy setkání asi 150 chirurgů a gastroenterologů z celé republiky.