Rakovina prsu: Konec nebo začátek? - Zveme Vás na osvětovou akci zaměřenou na prevenci rakoviny prsu

21. 2. 2017

Každý třetí člověk během svého života onemocní nádorem. Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u českých žen. Proto vedení Nemocnice Hořovice, zejména její interní oddělení a onkologický stacionář, ve spolupráci s pacientskou organizací Mamma HELP, zvou veřejnost na osvětovou akci „Rakovina prsu: Konec nebo začátek?“, která se bude konat ve středu 15. března 2017 v klubu Labe od 17:00 hodin.

Rakovina prsu je nečastější nádorové onemocnění u českých žen. Každým rokem je diagnostikováno asi 6 000 nových případů. „Největší nebezpečí výskytu tohoto onemocnění je od 40. roku věku, nevyhýbá se ale ani mladším pacientkám. Jelikož věříme, že úlohou naší nemocnice není jen kvalitně léčit, ale také provádět prevenci a osvětu, připravili jsme tuto kulturně – osvětovou akci, ve které se snažíme spojit užitečné s příjemným,“ konstatuje MUDr. Jana Ziková, lékařka hořovické Interny.

Přednášky hořovických lékařů budou zaměřeny na možnostech prevence a léčby rakoviny prsu. Například MUDr. Martin Šmakal, primář onkologického stacionáře, bude hovořit o výskytu nádorů prsu v Berounském a Hořovickém regionu, zatímco přednáška MUDr. Markéty Veverkové, primářky interního oddělení, bude na téma „onkologický pacient očima nemocničního internisty.“ Dále lékaři poskytnou informace o možnosti vyšetření a vysvětlí správný postup při samovyšetření prsu, včetně nácviku na fantomovém modelu prsu.

Kromě informací o prevenci a léčbě, bude osvětová akce také věnována pacientkám s touto diagnózou, které se budou moci seznámit s činností největší pacientské organizace - společnosti Mamma HELP. Tato organizace poskytuje všestrannou pomoc ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým.

Na závěr akce zazpívají známé interpretky Martha a Tena Eleftheriadu.

application/pdf
application/vnd.oasis.opendocument.presentation