Od září bude v provozu nová nemocniční školka

1. 8. 2017

Vedení hořovické nemocnice vyšlo vstříc přáním několik desítek zaměstnanců s dětmi předškolního věku a před rokem posvětilo záměr zřídit zbrusu novou firemní školku. Budova je téměř hotová a zahájení fungování dětské skupiny je plánováno na letošní září.

„Hořovická nemocnice drží krok s trendem zřizování firemních školek. Přijde mi to jako velmi rozumná investice, která zlehčí život našim zaměstnancům, kteří mají děti v předškolním věku. Zároveň věříme, že díky jejímu provozu budou moci sestry a lékařky nastoupit zpět do zaměstnání o něco dříve,“ poznamenává MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel Nemocnice Hořovice.

Služba dětské skupiny bude provozována v novém moderním objektu v areálu nemocnice. „Nyní se intenzivně pracuje na interiérech budovy a je vybíráno vhodné vybavení tak, aby se zde dětem líbilo. Provozní doba je stanovena od 5.30 hod. do 18.30 hodin. Náklady spojené s péčí o dítě jsou stanoveny na částku 600 korun za celý měsíc docházky,“ přibližuje fungování dětské skupiny Mgr. Daniela Korosová, vedoucí nemocniční školky.

O děti se budou starat kvalifikované pečující osoby – vychovatelky se zkušenostmi z pedagogické, sociální a zdravotnické oblasti a jedna pomocnice k dětem, která absolvovala kurz chůvy. Do této chvíle již asi dvacítka zaměstnanců nemocnice vyjádřila přání umístit své ratolesti do nové školky. Pediatrička Jana Djakow, dvojnásobná maminka, která je v současně době na mateřské dovolené, zdůrazňuje přínos školky pro pracující matky a pro ni osobně. Počítá totiž s umístěním svého staršího tříletého syna a následně i s docházkou mladšího syna do této školky. Věří, že fungování školky v bezprostřední blízkosti nemocnice ji umožní návrat na oddělení OCHRIP alespoň na částečný úvazek.

Školka byla postavena na základě velmi futuristických plánů, má tvar pěticípé hvězdy a stojí hned vedle dětského oddělení nemocnice. Rozpočet na výstavbu celého objektu je odhadován na zhruba šest až sedm milionů korun.