Nový přístroj na interní angiologické ambulanci

7. 4. 2015

Na začátku dubna zahájila v Nemocnici Hořovice činnost angiologická ambulance oddělení vnitřního lékařství, která má k dispozici novou metodu na vyšetření žilní nedostatečnosti. Nový přístroj Venoscreen umí zcela neinvazivně detekovat žilní nedostatečnost již v raném stadiu onemocnění.

„Velká část různých vyšetření se v naši ambulanci provádí již delší dobu,“ říká MUDr. Jana Ziková, lékařka interního oddělení. Jako příklad jmenuje sonografii cév dolních končetin či sonografii karotid. „Tato vyšetření jsou od začátku dubna obohacena o novou vyšetřovací metodu, zaměřenou na žilní diagnostiku. Přístroj Venoscreen umí zcela neinvazivně detekovat žilní nedostatečnost a určit její stadium. Pracuje na principu foto-pletysmografie a dokáže odhalit zejména chronickou žilní nedostatečnost, a to již v raném stadiu onemocnění,“ konstatuje hořovická doktorka.
Ambulance pod vedením MUDr. Jany Zikové se bude zaměřovat na diagnostiku, dispenzarizaci a ultrazvukové kontroly u pacientů s tromboembolickou nemocí. Dále s chorobami periferních cév, diagnostiku a kontroly obecně cévně rizikových pacientů s pravidelnými ultrazvukovými kontrolami karotid, jak v primární, tak v sekundární prevenci, kontroly pacientů po operačních zákrocích v této oblasti. V případě vyčerpání konzervativních možností naše ambulance úzce spolupracuje s chirurgickou cévní ambulancí v Hořovicích.