Návrat spokojených kolegů z Rhodosu

27. 7. 2016

Koncem června se vrátilo patnáct spokojených zaměstnanců hořovické nemocnice, kteří společně se svým doprovodem strávili dovolenou na Rhodosu. Spolu s hořovickými se na rhodském letovisku Lindos rekreovalo pak dalších čtyřicet kolegů - zdravotníků z berounské nemocnice a z pardubického onkologického centra Multiscan.

Kolegové pobyli v Řecku celkem deset dní. Jednalo se o zasloužilé nebo nejoblíbenější zdravotníky, kteří během vánočních večírků minulého roku obdrželi certifikáty s poděkováním majitele nemocnic Ing. Sotiriose Zavalianise za svou práci spolu s poukazem na all inclusive pobyt pro dvě osoby na Rhodosu. Pobyt na řeckém ostrově byl rozdělen do 3 termínů, v období od 30. května do 30. června 2016, v hotelu Ilyssion, poblíž starobylého městečka Lindos.

Většina zaměstnanců využila i nabídky fakultativních zájezdů po Rhodosu. Seznámili se s historií ostrova od dob antiky až po dnešní dobu. V průběhu přejezdů autobusem za historickými památkami vyslechli poutavé báje z řecké mytologie, které se vztahují k ostrovu Rhodosu, například o stavbě legendární sochy Kolosu.

A jaké byly jejich dojmy za pobytu na Rhodosu? „Sešli jsme se báječná parta lidí. Nechtělo se nám odjet domů, dovolenou bychom si prodloužili,“ říká Andrea Kropáčova, personalistka hořovické nemocnice. Dá se říct, že podobně jako ostatní i ona využila možnost výletů po celém ostrově. „Mimo průzračně čistého moře a dobrého jídla jsme si užili i výlety po celém ostrově i mimo něj na ostrov Chalki. Historické památky i krajina Rhodosu nás uchvacovala. Řekové k nám byli i mimo hotel velice vstřícní a pohostinní,“ shrnuje své pocity z dovolené paní Kropáčová.

Většina našich dovolenkářů navštívila hlavní město Rhodosu s jeho starodávnými uličkami a mohutnými křižáckými pevnostmi. Měli příležitost se koupat v Egejském moři a navštívit další jiné zajímavé objekty a místa. Všichni zaměstnanci nemocnic unisono chválí přednosti řecké kuchyně. Všichni se v pořádku vrátili domů a svým blízkým přivezli k ochutnání například řecký med, olivový olej a olivy.