Nadační fond Žirafka bude pomáhat dětským pacientům

7. 6. 2017

Myšlenka na zrod nadačního fondu se utvářela pomalu. Stojí za ní hlavně MUDr. Milena Dokoupilová, primářka novorozeneckého oddělení hořovické nemocnice. Ta je zároveň předsedkyní tohoto fondu, který zahájil svou působnost na sklonku loňského roku.

„Hlavní myšlenkou a posláním Nadačního fondu Žirafka je pomoc a podpora dětským pacientům, kteří jsou hospitalizováni v Nemocnici Hořovice a jejich rodinným příslušníkům v průběhu jejich léčby. Dárce si může vybrat, zda chce svůj finanční dar věnovat oddělení novorozeneckému, dětskému či oddělení chronické resuscitační a intenzivní péče pro děti. Současně je účelem fondu podpořit aktivity zlepšující prostředí oddělení s dětskými pacienty včetně vybavení moderní přístrojovou technikou a aktivity směřující k uplatnění nejmodernějších přístupů v léčbě dětských pacientů,“ přiblížila činnost fondu primářka Milena Dokoupilová.

V logu nadačního fondu je žirafka. Ta vznikla díky dětem z hořovické mateřinky na Větrné ulici, které kreslily a malovaly žirafky podle svých představ. Spojením prvků z několika jejich kreseb potom vzniklo logo, které je tedy dílem dětí a jejich úžasné tvořivosti. Všechny obrázky dětí jsou od 1. června k vidění přímo v nemocnici, v čekárně interních ambulancí 1. patra na malé výstavě, na kterou jsou všichni srdečně zváni.

Více o fondu, jeho činnosti a o tom, jak se případně stát dárcem se dozvíte na www.nf-zirafka.cz.

application/pdf