MUDr. Petr Běhounek: Nemocnice Hořovice převyšuje svou kvalitou i mnoho větších zařízení

27. 6. 2017

Od letošního června v hořovické nemocnici působí MUDr. Petr Běhounek, nový vedoucí lékař urologických ambulancí, který nedávno přešel z FN Plzeň do Hořovic. V následujícím krátkém rozhovoru nám plzeňský doktor líčí jeho první dojmy z hořovické nemocnice a nastiňuje své plány v oblasti urologie.

Pane doktore, mohl byste se krátce představit naším pacientům?

Jsem ženatý a mám dvě děti. Bydlím celý život v Plzni, kde jsem se též narodil a vystudoval lékařskou fakultou. Krom zdravotnictví, kterým se zabývám, se zájmově věnuji cyklistice a v zimním období téže lednímu hokeji a lyžování. Speciálním koníčkem je pro mě saunování, které mě drží v dobré kondici. V minulosti jsem se věnoval i hře na žesťové hudební nástroje, ale nyní si užívám muziku již jen pasivně. Volný čas mi však ponejvíce vyplňují moje dvě ratolesti.

Kde jste dosud působil?

Jedenáct let jsem působil na Urologické klinice FN Plzeň, kde jsem se věnoval urologii v celé škále. Ponejvíce jsem se zabýval řešením urolitiázy (močovým kamenům) a velkým onkologickým operačním výkonům. Měl jsem také na starosti pooperační oddělení, kde byli hospitalizováni pacienti po komplikovanějších urologických výkonech. Trvale působím i v privátní urologické ambulanci v Plzni na Lochotíně.

Jaké jsou Vaše dojmy z dosavadního působení v hořovické nemocnici?

Dle mého názoru je Nemocnice Hořovice rychle se rozvíjející a fungující instituce, která výrazně převyšuje kvalitou i mnoho větších zařízení. Personál, co jsem se mohl setkat, je velmi vstřícný a milý a cítím se tu velmi komfortně.

Jak jsou na tom Hořovice v oblasti urologie ve srovnání s ostatními nemocnicemi?

Prozatím byla urologie v nemocnici zaměřena více ambulantním směrem. Kolegové zde odvádí v tomto směru velké množství kvalitní práce.

S jakými plány přicházíte a jaké novinky byste rád zavedl na urologických ambulancích?

Na urologické ambulanci se bude zavádět několik novinek v diagnostice, od provádění sonografického vyšetření, přes bioptické vyšetření až po některé ambulantní zákroky v lokální anestezii. Největší změna nás však bude čekat v oblasti operativy, kterou bych chtěl postupně rozvinout až na komplexní řešení urologické problematiky. S tím jde ruku v ruce i vize o vytvoření samostatného urologického oddělení, kterému je vedení nemocnice velmi nakloněno.