Modrý hroch v Hořovicích

25. 8. 2017

V pátek 25. srpna 2017 do hořovické nemocnice přicestovala z Brna Mgr. Monika Chasáková, ředitelka nadačního fondu Modrý hroch, který pomáhá dětem po těžkých úrazech, ale stará se i o dětské pacienty přímo v nemocnicích. Tento nadační fond daroval dětskému oddělení speciální koupací lůžko a řadu dalších rehabilitačních pomůcek v celkové hodnotě sto tisíc korun.

Paní Chasákovou a její kolegyni přivítal na dětském oddělení MUDr. Michal Malina, Ph.D., vedoucí lékař lůžkového oddělení, který je provedl ambulantní i lůžkovou částí hořovické pediatrie (viz foto).

„Koupací lůžko je úžasná záležitost. Zajišťuje bezpečnost a komfort dětských pacientů a představuje velkou pomoc pro sestřičky. Takové lůžko nám hodně chybělo,“ konstatuje velmi spokojeně Dana Hromířová, vedoucí sestra dětského oddělení. Obě dámy z nadačního fondu Modrý hroch poděkovaly za přivítání, vyjádřily spokojenost nad efektivním využitím darů a neskrývaly svůj obdiv nad luxusním vybavením nejen dětského oddělení, ale i celé hořovické nemocnice.