Mikuláš v hořovické nemocnici

6. 12. 2017

V úterý 5. prosince do dětského oddělení a do nemocniční školky NEMO přišel Mikuláš se svým doprovodem. Jak ve školce, tak i v dětském oddělení zavládl neobvyklý ruch a napětí. Nakonec vše dobře dopadlo a všechny děti dostaly od Mikuláše a anděla sladkou nadílku.

Mikuláše a anděla přivítala nejdřív v nemocniční školce Mgr. Daniela Korosová, vedoucí dětské skupiny. „V září mnohé děti plakaly, ale teď už vidí, v naší školce se není čeho bát. Vždyť i čerty jsme nechali v pekle,“ řekla paní Korosová. Jak nám prozradila, počet dětí se během tříměsíčního fungování školky rozrostl na 23. „Některé děti přišly do školky s dudlíčkem. To už je ale dávno a dudlík už nemá nikdo,“ ujistila nás paní vedoucí. Děti předvedly Mikulášovi básničky a písničky, a dokonce sborově zatančily pohádkovou hru Šipková Růženka.

Mikuláš se svým doprovodem, tedy s dvěma anděly a tentokrát i s čertem, zavítal o něco později také na dětském oddělení nemocnice. S dětskými pacienty si mikulášská parta, ve spontánním podání dětských lékařů, zazpívala koledy a potěšila je čertovským rejděním. Jejich improvizované kostýmy a schopnost komunikovat s dětmi navodily velmi příjemnou atmosféru. Snad návštěva Mikuláše pomohla dětem alespoň na chvíli zapomenout na starosti spojené s pobytem v nemocnici.

O mikuláškskou nadílku nepřišli ani dárci krve transfúzního oddělení nemocnice. Během úterka sestřičky rozdaly mikulášské perníky více než osmdesáti dárcům krve.