Hořovická nemocnice přivítala letošní tisící miminko

27. 8. 2014

Porodnice U Sluneční brány hořovické nemocnice se může pyšnit dalším jubilejním miminkem. V pondělí 25. srpna totiž přivítala na svět letošní tisící miminko. Šťastnou maminkou se stala paní Petra Čepelová z Křižatek u Berouna, která přesně v 13:32 hod. porodila dceru Emily Fidlmannovou. Ta vážila 3,30 kg a měřila 48 cm. Novopečená maminka si hořovickou nemocnici vybrala nejen kvůli blízkosti, ale také z důvodu pozitivních referencí od známých.

To, že se malá Emily stala tisícím miminkem hořovické nemocnice mladou maminku velmi překvapilo. Moc ji potěšily gratulace od primáře gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Aleše Klána, od primářky neonatologického oddělení MUDr. Mileny Dokoupilové a také od hlavní sestry Nemocnice Hořovice Blanky Červenkové. „Delegace“ vedení nemocnice obdarovala maminku nejen květinou, ale také balíčkem se vším potřebným pro miminko, který připravila nemocniční lékárna.

„Tisící miminko je v naší porodnici vždy velká událost, a proto maminky obdarováváme nejen květinou, ale i balíčkem z lékárny. Naše porodnice je už známá po celém Středočeském kraji a může směle konkurovat i největším pražským porodnicím. Jezdí sem nejen maminky z regionu, ale také z Prahy a jiných měst republiky, které sem láká příjemné a moderní zázemí, profesionální a laskavý personál,“ konstatuje ředitel Nemocnice Hořovice MUDr. Luděk Pelikán.

Výběr hořovické porodnice považuje novopečená maminka za samozřejmost, protože je nejbližší místu jejího bydliště a ze svého okolí byla informována o vysoké úrovni zdejší porodnice.  „Vůbec jsem nečekala, že mi přijde za nemocnici popřát tolik lidí. Je to moc příjemné a milé“ řekla šťastná maminka Petra Čepelová, která si nad výběrem hořovické nemocnice dlouho nepřemýšlela. „Kromě toho jsem slyšela od kamarádky, která zde porodila dvakrát, že tu byla spokojená, a tak jsem chtěla rodit tady. Musím říct, že ji dávám za pravdu. Prostředí je pěkné, sestry a doktorky milé,“ dodala čerstvá maminka.

Je všeobecně známo, že hořovická porodnice je stále vyhledávanější. „Podle našich údajů vyplývá, že během let počet porodů stabilně stoupá“ konstatuje primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Aleš Klán. „Každý rok přivítáme tisící miminko o něco dříve, což jen dokazuje, že je naše porodnice stále známější. Poprvé v historii máme tisící miminko a tisící porod již v srpnu. Oproti loňsku vykazujeme v této chvíli nárůst o 70 porodů. Podle všeho bude letošní počet porodů rekordní. Potěšující výsledky jsou odrazem modernizace porodnice a také výsledkem práce vysoce kvalifikovaného týmu lékařů, zdravotních sester a ošetřujícího personálu“, dodává MUDr. Klán.