Hejtman pardubického kraje navštívil berounskou a hořovickou nemocnici

15. 10. 2014

V úterý 14. října do berounské a hořovické nemocnice zavítal hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. Spolu s hejtmanem se návštěvy obou nemocnic zúčastnil i ředitel Pardubické krajské nemocnice MUDr. Tomáš Gottvald. Hosty z Pardubic přivítal majitel berounské a hořovické nemocnice Ing. Sotirios Zavalianis spolu s ředitelem pardubického Onkologického centra Multiscan MUDr. Janem Caltou.

Hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. a ředitel Pardubické krajské nemocnice MUDr. Tomáš Gottvald se seznámili s historií obou středočeských nemocnic a byli informováni o průběhu rozsáhlé přestavby, která započala privatizací nemocnic v roce 2007. Politik a manažer měli možnost prohlednout si zrekonstruované prostory berounské rehabilitace a její moderní přístrojové vybavení. Prošli se po nemocničním parku a seznámili se s možnostmi, které bude zanedlouho pacientům nabízet zbrusu nový rehabilitační pavilón. V něm budou moci pacienti využívat rehabilitační bazény, tělocvičnu pro různé sportovní aktivity a vodoléčbu. K dispozici budou jednolůžkové pokoje pro pacienty a další zázemí.

Druhá část prohlídky obou pardubických hostů proběhla v Nemocnici Hořovice. Hejtman Netolický a ředitel Gottvald navštívili OCHRIP pro děti, tj. Oddělení chronické a resuscitační péče, které spolu s oddělením pražského Motola představuje unikátní zařízení v ČR, zaměřené na poskytování péče chronicky nemocným dětem. Dále návštěvníci zavítali do porodnice a do nových prostor hořovické neonatologie, která svůj provoz slavnostně zahájí již za týden, tj. 21. října 2014.

Oba pardubičtí návštěvníci uzavřeli svou návštěvu v Berouně a v Hořovicích poděkováním za prohlídku a za poskytnuté informace. Zároveň potvrdili vysokou úroveň stávající spolupráce mezi Pardubickou krajskou nemocnicí a Onkologickým centrem Multiscan, které jíž 11 let funguje v areálu pardubické nemocnice. Poblahopřáli majiteli nemocnic k jejich modernímu pojetí a zdravotnické kvalitě.