Dětské oddělení jako zoologická zahrada

15. 1. 2015

Klienti dětského oddělení hořovické nemocnice a jejich doprovod si mohou všimnout další příjemné změny. Díky vybavení systémem Acrovyn Imagine získaly ambulantní i lůžková část dětského oddělení nevšední, mnohem veselejší vzhled, ale zároveň poskytují i vetší ochranu.

Hlavní výhodou systému Acrovyn Imagine  je jeho smysl pro design. Jelikož se jedná o dětské oddělení, jako hlavní vzor a námět realizace byla vybrána tématika: “Zvěř napříč kontinenty“. „Součástí dodávky bylo zobrazení 24 exotických zvířat. Například panda, levhart, slon, žirafa, šimpanz nebo lemur, které jsou rozmístěny na dětském oddělení i na oddělení chronické intenzivní péče,“ říká Tomáš Petsinis, provozní náměstek hořovické nemocnice.

Výběr barev, zvířat a jejich pozadí odpovídá předchozí barevné koncepci oddělení. Nemocnice Hořovice jako první nemocnice v Evropě v takovém rozsahu vybavila své dětské oddělení tímto systémem. Spojuje dvě nejdůležitější vlastnosti stavebních prvků – design a ochrana.  „Kompletní projekt zahrnoval konzultace a návrh motivů, architektonický návrh obrazců a zvířat, nákres zvířat, přenesení motivů do digitální podoby a konečnou montáž těchto systémů spolu s finálními úpravami. Spolu s estetickým řešením tento systém maximálně chrání proti nárazům, oděrům, okopům či opotřebování stavebních prvků“, konstatuje hořovický náměstek.
Na dětském oddělení je k dispozici herna, kde mohou děti trávit volný čas během hospitalizace. K vybavení lůžkové i ambulantní části oddělení patří nejrůznější hračky, hry, stavebnice.