Benefiční koncert pro Míšu

25. 11. 2016

Míša je většinu svého tříletého života pacientkou hořovické nemocnice. Trpí od narození vážnou genetickou poruchou, tzv. Apertovým syndromem. Nejprve se o ni starali na oddělení pro chronicky nemocné děti a poté, když se její zdravotní stav zlepšil natolik, že mohla být přeložena na dětské lůžkové oddělení, se stala miláčkem zdravotníků tohoto oddělení.

Právě lékaři a setry pediatrie přišli s myšlenkou, že by pro Míšu chtěli uspořádat koncert, z jehož výtěžku by jí rádi zakoupili něco hodnotného. Míša se totiž bude stěhovat do Dětského centra ve Strančicích, neboť se její zdravotní stav zlepšil natolik, že již nemusí být hospitalizována. Patronkou celé akce se stala MUDr. Mahulena Mojžíšová, primářka dětského oddělení Nemocnice Hořovice a realizaci si vzal za svou MUDr. Tomáš Hecht, který je členem hudebního uskupení FreeQ. Akce se uskutečnila ve čtvrtek 24. listopadu v Klubu Labe. Vstupné byla stokoruna, za kterou si účastníci koncertu odnesli připínací špendlík s logem akce na památku, mnozí ale přispěli mnohem větším obnosem a často také nějakou vzpomínkou na setkání s malou Míšou.

O tom, že se akce vydařila, se můžete přesvědčit ve fotogalerii zde.