Andrea Růžičková, naše kandidátka v soutěži Sestra roku

27. 1. 2017

Hořovická nemocnice poprvé ve své historii vyšle svou kandidátku do finále soutěže Sestra roku, kterou každoročně vyhlašuje Vydavatelství Mladá fronta. Z navržených kandidátů si odborná komise vybrala právě Andreu Růžičkovou, vedoucí sestru hořovické ortopedie, která postoupila do finále letošního 17. ročníku soutěže Sestra roku. Současně je od 1. do 28. února vyhlášena on-line anketa Sestra mého srdce, určená odborné a laické veřejnosti, která probíhá na webových stránkách www.sestramehosrdce.cz

Naše kandidátka, Andrea Růžičková, pracuje ve zdravotnictví 20 let. Začínala jako řadová sestra u lůžka na chirurgickém oddělení Nemocnice Hořovice a v současné době zastává pozici vedoucí sestry ortopedického oddělení. „Práci sester a ostatních nelékařských zdravotnických pracovníků na ortopedickém oddělení organizuje a řídí velice dobře. Oddělení pod jejím vedením dosahuje velmi dobrých výsledků v ošetřovatelské péči, které je na tomto oddělení opravdu hodně,“ říká Blanka Červenková, hlavní sestra hořovické nemocnice. O tom, že se tady sestry nezastaví, svědčí fakt, že za rok zde kromě jiných nemocných ošetří více než 800 pacientů s kloubními náhradami kyčle či kolene. „Andrea je nesmírně pracovitá a spolehlivá. Spolu s lékaři a ostatními zdravotníky ortopedického oddělení má velký podíl na tom, že se na tomto oddělení pacientům poskytuje péče na opravdu vysoké úrovni. Pochvaly se jí dostává i od pacientů, kteří oceňují především její schopnost empatie, pozitivní naladění, vlídnost a úsměv,“ hodnotí práci vedoucí sestry ortopedie paní Červenková.

Andrea Růžičková je svým vzhledem nepřehlédnutelná, protože je vskutku krásná a elegantní žena. Rozhodně však nepatří mezi ty ženy-sestry, které těží výhody ze své krásy. Je skromná, vlídná, má velmi příjemné vystupování a smysl pro humor. Těmito vlastnostmi, kromě zodpovědnosti a pracovitosti, si získala nejen respekt mužského lékařského kolektivu hořovické ortopedie, ale i uznání svých kolegyň a pacientů. Andrea je maminkou dvou dospívajících synů, kterým věnuje většinu svého volného času. Společně sportují, v létě nejraději jezdí na kole a v zimě se věnují lyžování. Hodně volného času věnuje jako doprovod mladšímu ze synů, který hraje úspěšně tenis. Pokud se povede, že jí zbyde čas i pro ni samotnou, ráda se podívá do divadla, má rada muzikály.

Andrea Růžičková je v této soutěži vůbec první kandidátkou hořovické nemocnice. Svým způsobem reprezentuje ošetřovatelskou práci všech sester a bylo by hezké ji podpořit, a to prostřednictvím těchto webových stránek www.sestramehosrdce.cz, které budou pro hlasování spuštěny 1. února 2017.